Агенція розвитку освітньої політики продовжує дослідницьку, методичну та освітню діяльність з впровадження громадянської парламентської просвіти в закладах освіти України. З жовтня 2021 року розпочалася Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Рада: наступне покоління» (RANG). Загальна мета Програми - просувати реформи «наступного покоління», які допоможуть Верховній Раді України стати сучасною та ефективною інституцією для демократичного розвитку України. Зокрема, діяльність програми передбачає досягнення однієї з трьох головних цілей: покращити залучення виборців до законодавчого процесу, взаємодію й комунікацію між народними депутатами та виборцями. Молоде покоління українців має зростати свідомими й відповідальними виборцями, розуміти діяльність Верховної ради та інструменти взаємодії з народними депутатами. Виконанню цього освітнього завдання сприяє розроблений нами навчально-методичний комплект і посібник «Наш параламент: розумію і впливаю».

В рамках цієї програми експертами Агенції розробляються навчальні програми та методичні рекомендації з впровадження парламентської громадянської освіти для всіх рівнів навчання в закладах загальної середньої та позашкільної освіти.

Спільно з Освітнім центром Верховної Ради України продовжується робота щодо проведення парламентських уроків за участі народних депутатів, різноманітних навчальних активностей для учнівства та методичних заходів для освітян.

Створена й розширюється мережа парламентських просвітницьких центрів на базі закладів освіти.

Серед ключових партнерів програми також Вестмінстерська фундація за демократію, Американські ради з міжнародної освіти, Міжнародний республіканський інститут - IRI Ukraine, Центр політико-правових реформ.

Програма USAID «РАДА: наступне покоління» виконується ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

#ПрограмаРада #USAID_Рада #Рада_Наступне_Покоління

Go to top