За результатами онлайн-опитування 3625 учнів і учениць 7-11 класів, яке проводилося продовж 10-20 січня цього року, найбільш актуальними напрямками розвитку України для молоді М18 є такі, що пов’язані з вирішенням:
- Проблем антикорупційної політики (предмет відання комітету Верховної Ради України ІХ скликання з питань антикорупційної політики).
- Проблем бюджету (предмет відання комітету Верховної Ради України ІХ скликання з питань бюджету).
- Проблем економічного розвитку (предмет відання комітету Верховної Ради України ІХ скликання з питань економічного розвитку).
- Проблеми здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування (предмет відання комітету Верховної Ради України ІХ скликання з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування).
- Проблеми освіти, науки та інновацій (предмет відання комітету Верховної Ради України ІХ скликання з питань освіти, науки та інновацій).
Саме ці п’ять проблем, якби наші респонденти та респондентки були б народними депутатами та депутатками, підлягають нагальному розгляду. Однак, як довго чекати?! Якщо чекати до реальної можливості стати народним депутатом чи депутаткою Верховної Ради України, то як мінімум до виповнення 21 року. А що ж зараз? А вже зараз учнівська молодь М18 має можливість попрактикуватися, як це бути народним депутатом чи депутаткою і брати участь у напрацюванні законопроєктів, долучившися до імітаційної гри з громадянської парламентської просвіти “М18: Ми - законотворці!”.
Враховуючи думку учнівської молоді М18 та зважаючи, що кожне скликання Верховної Ради України затверджує кількість комітетів, їхні назви та предмети відання, під час імітаційної гри з громадянської парламентської просвіти “М18: Ми - законотворці!” у 2024 році учні та учениці закладів освіти, на базі яких діють просвітницькі парламентські осередки, імітуватимуть роботу трьох уявних комітетів:
- комітет з питань антикорупційної політики, бюджету та економічного розвитку;
- комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування;
- комітет з питань освіти, науки та інновацій.
Проєкт реалізується за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Рада: наступне покоління» (RANG), що виконується ГО «Інтерньюз-Україна» в партнерстві з ГО «Об’єднання «Агенція розвитку освітньої політики».