Тренінги відбулися 4-5 та 6-7 березня в очному форматі вперше після пандемії та початку війни. Було дуже радісно зустрітись наживо з представниками мережі осередків парламентської просвіти на базі закладів освіти з різних регіонів України.
Метою тренінгів було відпрацювання методики імітаційної гри з моделювання законотворчого процесу в комітетах Верховної Ради України. Учителі виступили в ролі учнів та самі опрацювали ті активності, до яких у процесі гри будуть залучатись наші "М18 - Менші 18".
З вітальними словами до учасників звертались Ігор Когут, директор Програма USAID РАДА: наступне покоління та Людмила Паращенко, голова правління ГО "Об'єднання "Агенція розвитку освітньої політики". Тренерами виступили експерти з громадянської освіти, вчителі-методисти Леся Юрчишин і Володимир Помінчук.
В основу програми тренінгу покладено методичний посібник з проведення імітаційної гри з парламентської просвіти "М18: Ми - законотворці!", автори Марія Гриньова, Ірина Іванюк, Людмила Паращенко, Леся Юрчишин.
Учасники тренінгів методично збагатились на:
- практикування визначення найпоширеніших політичних ідеологій за їх ключовими цінностями та "словами-маркерами",
- усвідомлення змісту поняття "політика",
- аналіз різних етапів законодавчої процедури,
- моделювання процесу створення та підписання електронної петиції,
- моделювання засідання комітету Верховної Ради України, розгляд петиції та процес напрацювання законопроєкту,
- огляд різноманітних методик групової роботи, рефлексії та роботи з онлайн-застосунками.
Дуже сподіваємось що після тренінгу вчителі та школи-учасники проєкту зможуть успішно втілювати методику імітаційної гри та інтерактивні форми громадянської парламентської просвіти в роботі з учнями.
Проєкт реалізується за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Рада: наступне покоління» (RANG), що виконується ГО «Інтерньюз-Україна» в партнерстві з ГО «Об’єднання «Агенція розвитку освітньої політики».