photo 2024 05 10 17 05 5810 травня 2024 р. відбувся Форум дитячої демократії М18. Мережа осередків парламентської просвіти на базі закладів освіти різних регіонів України зустрілася в онлайн форматі на Форумі, який об'єднав проактивну молодь М18, педагогів, експертів з громадянської освіти та українських парламентарів.

photo 2024 05 10 17 05 55Форум розпочався з вітальних промов Олександра Корнієнка, першого заступника Голови Верховної Ради України, Ігора Когута, директора Програми USAID «РАДА: наступне покоління» та Павла Булгака, радника заступниці Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк.

Учасники пригадали всі етапи Всеукраїнської імітаційної гри з громадянської парламентської просвіти “М18: Ми законотворці!”, яка ривала протягом січня – травня 2024 р.

Наставники гри – народні депутати ВРУ за напрямками діяльності кожного уявного комітету надали учнівським командам М18 зворотний зв’язок щодо розроблених 39 законопроєктів.

Наталія Піпа, секретар Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Катерина Шевчук, помічниця з законотворчої роботи народного депутата України Дубнова Артема, висловили позитивні враження від конструктивності ідей та пропозицій учнівської молоді, а також захоплення щодо формату гри, який має значущий потенціал для навчання свідомому, відповідальному, активному громадянству через ефективну політичну партисипацію у взаємодії з Верховною Радою України.

Інтерактивна гра допомогла учням та ученицям актуалізували основну інформацію про Всеукраїнську імітаційну гру з громадянської парламентської просвіти “М18: Ми законотворці!”

Всеукраїнська мережа парламентських осередків на базі закладів освіти діє за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Рада: наступне покоління» (RANG), що виконується ГО «Інтерньюз-Україна» в партнерстві з ГО «Об’єднання «Агенція розвитку освітньої політики».