pres kurs 28 08 2428 серпня відбулася презентація курсу за вибором з основ представницької демократії та парламентаризму " Наш парламент: досліджуємо, розуміємо, впливаємо", до участі в якій зареєструвалося 159 зацікавлених освітян з різних регіонів України.

Людмила Паращенко, голова ГО «Агенція розвитку освітньої політики» повідомила, що навчальні програми курсу за вибором для учнів початкової, базової та старшої школи розроблені в межах Програми USAID «РАДА: наступне покоління». Вони отримали гриф МОНУ «Схвалено для використання в освітньому процесі» після пілотного апробування в мережі осердків парламентської освіти на базі закладів середньої та позашкільної освіти.

photo 2024 08 31 08 52 36Мортен Енберг, директор Програми USAID «РАДА: наступне покоління» у привітальному слові зазначив, що ці курси – не просто навчання основ парламентаризму, це можливість дати молоді ключі до розуміння механізмів функціонування держави, їхньої ролі в ній, та спонукати до активної участі в громадському житті. Діти і молодь – майбутнє України, і від їхнього виховання як відповідальних громадян сьогодні залежить наше завтра.

Про можливості для освітян щодо впровадження парламентської просвіти повідомила Олена Костинюк, керівниця Освітнього центру Верховної Ради України. У вересні-листопаді, зокрема, планується навчання педагогів з методики викладання курсу «Наш парламент: досліджуємо, розуміємо, впливаємо» спільно з його авторами та з фахівцями Освітнього центру.

photo 2024 08 31 08 52 33Марія Гриньова та Леся Юрчишин, співавторки курсу та експертки Агенції здійснили огляд навчальних програм та розроблених методичних рекомендацій для викладання курсу. Окремий акцент було зроблено на активностях імітаційної гри «М18: Ми – законотворці!» та можливостях розширення мережі осередків парламентської просвіти.

У новому 2024-2025 навчальному році освітяни для здійснення парламентської просвіти можуть використовувати повний пакет розробленого навчально-методичного забезпечення, що у вільному доступі розміщений на цьому сайті.

Заходи здійснюються в рамках Програми USAID «РАДА: наступне покоління», яка є п’ятирічною ініціативою (2021-2026), що впроваджується ГО «Інтерньюз-Україна " в співпраці з Агенцією розвитку освітньої політики.