25 10 24 1374 заклади освіти з 23 областей України об’єдналися для участі у другій Всеукраїнській імітаційній грі з моделювання діяльності Верховної Ради України «М18: Ми – законотворці!».

24 жовтня відбулося урочисте відкриття другої Всеукраїнської імітаційної гри «М18: Ми – законотворці!», яку проводять Агенція розвитку освітньої політики спільно з Освітнім центром Верховної Ради України за підтримки Програми USAID «РАДА: наступне покоління». В онлайн –події взяли участь понад 1000 учнів М18 ( молодші 18 ), освітяни, народні депутати України, представники міжнародних організацій.

25 10 24 2До учасників гри з привітальними словами звернулися почесні гості. Директорка Офісу демократії та врядування Місії USAID в Україні Енн Хоппер висловила впевненість, що «ця гра стане початком динамічної та змістовної взаємодії між молоддю і парламентом. USAID і надалі підтримуватиме громадянську просвіту, оскільки вона виховує відповідальних громадян, які пліч-о-пліч борються за вільне й успішне майбутнє України».

Перший заступник Голови Верховна Рада України Олександр Корнієнко зазначив: «Класно, що в нас така амбітна молодь, яка вже почала цікавитися законодавчим процесом. Впевнений, що серед них майбутні політики. Особливо важлива ця гра в контексті нашого вступу до ЄС. Адже наступні десятиліття саме це покоління буде рухати нашу демократію та весь парламентаризм вперед».

25 10 24 3Голова правління Агенції розвитку освітньої політики Людмила Паращенко підкреслила, що це вже друга імітаційна гра з моделювання діяльності Верховної Ради України «М18: Ми – законотворці!». Торік у пілотному етапі понад 500 українських школярів з 43 пілотних закладів освіти напрацювали 46 петицій та 39 законопроєктів, моделюючи роботу 3-х комітетів Верховної Ради України.

Керівниця Освітнього центру Верховної Ради України Олена Костинюк висловила впевненість, що гра є дієвим методом парламентської просвіти. В інтерактивній формі підлітки не лише знайомляться з функціями парламенту та його роллю в формуванні державної політики, але й на практиці вчаться, як створюються закони та як впливати на прийняття рішень. Під час гри перед розробкою петицій і законопроєктів учасники братимуть участь у парламентських уроках від Освітнього центру ВРУ, а також особисто поспілкуються з народними депутатами України.

25 10 24 4Експерти Агенції та розробниці гри Марія Гриньова та Леся Юрчишин розповіли учасникам про всі етапи гри «М18: Ми – законотворці!» у 2024-2025 н.р., про методичну підтримку та навчання для вчителів-координаторів учнівських команд.

У травні 2025 р. відбудеться Форум дитячої демократії як підсумковий етап імітаційної гри «М18: Ми – законотворці!».

Заходи в межах гри проходять за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Рада: наступне покоління» (RANG), що виконується ГО «Інтерньюз-Україна» в партнерстві з ГО «Об’єднання «Агенція розвитку освітньої політики» та Освітнім центром Верховної Ради України.