7156 учнів і учениць 7-11 класів з усіх областей України висловили свою думку щодо пріоритетних напрямків роботи парламенту для відновлення України.
Антикорупційна політика, економіка та медицина – саме на цих питаннях, на думку українських школярів, мають зосередитися народні депутати та уряд, щоб забезпечити успішний розвиток та повоєнне відновлення України. Такі результати онлайн-опитування, яке у жовтні провела ГО «Агенція розвитку освітньої політики» в межах Програми USAID «РАДА: наступне покоління» як підготовчий етап Всеукраїнської імітаційної гри з моделювання діяльності Верховної Ради України «М18: ми можемо більше!».
Згідно з опитування дітей і молоді М18 (молодших 18 років) основні питання для розвитку повоєнної України, яким би вони приділили увагу якби були парламентарями, стосуються розв'язання проблем антикорупційної політики та бюджету, здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, економічного розвитку, проблеми освіти, науки та інновацій та ін. Результати представлено на інфографіці від ГО «Інтерньюз».
Враховуючи думку дітей та молоді, які взяли участь в опитуванні, а також зважаючи, що кожне скликання Верховної Ради України затверджує кількість комітетів, їхні назви та предмети відання, під час імітаційної гри з громадянської парламентської просвіти “М18: Ми - законотворці!” у 2024-2025 навчальному році учасники імітуватимуть роботу п’ятьох уявних комітетів:
- комітет антикорупційної політики, бюджету та економічного розвитку;
- комітет здоров’я нації, екологічної політики та природокористування;
- комітет освіти, науки, інновацій, молоді та спорту;
- комітет національної безпеки та інтеграції України до Європейського Союзу;
- комітет прав людини та свободи слова.
Учнівські команди 374 закладів освіти беруть участь у грі, а отже, тисячі українських учнів більше дізнаються про роботу Верховної Ради України та народних обранців. Учасники гри відвідуватимуть парламентські уроки від Освітнього центру ВРУ, зустрічатимуться з народними депутатами України, писатимуть петиції, вестимуть дебати та розроблять власні законопроєкти.
Гра «М18: ми можемо більше!» створює платформу для навчання через практику та сприяє вихованню активних громадян, які згодом можуть стати політичними лідерами країни.
Заходи проходять за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Рада: наступне покоління» (RANG), що виконується ГО «Інтерньюз-Україна» в партнерстві з ГО «Об’єднання «Агенція розвитку освітньої політики» та Освітнім центром Верховної Ради України.