Під час візиту до Австрійського Парламенту, який відбувся завдяки Програмі USAID «РАДА: наступне покоління», наші експертки в складі української делегації мали можливість ознайомитися з двома успішними практиками парламентської просвіти учнів австрійських шкіл. Австрійський Парламент відкритий до дітей та молоді, які можуть записатися та відвідати його в зручний час.
Одна із постійно діючих практик – воркшопи з питань демократії для всіх бажаючих дітей та молоді віком від 8 до 19 років, котрі можуть обирати між сімома різними семінарами та трьома різними онлайн-семінарами, які зосереджуються на участі, демократії та роботі зі ЗМІ. Учасники воркшопу представляють свої ідеї та досвід у формі газетних статей, подкастів і фільмів. Так, 30 листопада відбулися воркшопи на теми “Європа” та “Політики”.
Детальніше за посиланням: https://www.demokratiewebstatt.at/index.php?id=18
Прогресивною для парламентської просвіти є практика проведення імітаційної гри «Молодіжний парламент», яка має за мету зробити демократичні процеси прийняття рішень відчутними, а парламентські – зрозумілими для молоді. Для цього, як і в реальному парламентському житті, створюються фракції, проекти законів обговорюються в комітетах, а потім обговорюються та голосуються на пленарному засіданні.
1 грудня відбулося 25-те засідання Молодіжного парламенту, під час якого учні 9 класів 5 шкіл, що пройшли попередній конкурсний відбір, змогли взяти на себе роль депутатів, репортерів чи редакторів соціальних мереж, щоб обговорити фіктивну законодавчу пропозицію на тему «Оцінювання: нові виклики?». Такий досвід є вкрай корисним для молодих австрійців, адже участь у виборах вони можуть брати з 16 років.
Детальніше за посиланням: https://www.parlament.gv.at/aktuelles/news/Jugendparlament-debattiert-neue-Benotungskriterien-und-KI/
Імітаційні ігри є дієвим засобом залучення дітей та молоді та виховання активної громадянської позиції. Це засвідчено й нашою практикою проведення Виборів М18.
Фото зроблені й люб’язно надані © Parlamentsdirektion/Thomas Topf