Німецько-український проєкт для підтримки участі жінок у громадах

Тривалість: січень 2024 р. – грудень 2025 р.

Наша громадська організація «Агенція розвитку освітньої політики» об’єднала зусилля з громадськими організаціями з Німеччини «Dialogue for Understanding e.V.» та Austausch e.V. задля зміцнення й поширення успішних результатів, отриманих в 2023 р. в рамках проєкту «She Can! Вона може!» щодо мотивації, навчання і формування спільнот активних жінок в 5-и громадах України для просування їхніх рівних прав у місцевому самоврядуванні, політиці та сталому співробітництві з громадянським суспільством, налагодженні прямого співробітництва з німецькими муніципалітетами.

Проєкт «She Can-II» , що триватиме до грудня 2025 р., спрямований на зміцнення громадської та політичної участі жінок в Україні, яка попри військовий стан впевнено рухається шляхом євроінтеграції та готується до вступу до Європейського Союзу. Розвиток лідерських здібностей і підтримка громадянської активності жінок у сфері інтеграції до ЄС на місцевому рівні є надзвичайно важливим для утвердження європейських цінностей та і демократії.

Цей проєкт ставить на меті надавати жінкам підтримку в розвитку готовності до політичного лідерства та партисипації, сприяти їхній активній громадській діяльності завдяки проведенню тренінгів з управління проєктами, фандрейзингу, процесів вступу до ЄС тощо. Жінки стають ще компетентнішими й впливовішими учасниками своїх громад, а Україна ближчою до ЄС.

Цілі проєкту

Кваліфікація та зміцнення демократичної участі жінок:

Цільові семінари забезпечать жінок в Україні необхідними навичками та знаннями для активної участі в політичних процесах. Передбачається навчання команди тренерок за участі німецьких та українських експерток, як проведуть в Україні цикли тренінгів в громадх для громадських активісток і молоді.

Сприяння процесу вступу до ЄС:

Важливим напрямком проєкту є визначення необхідних покращень в українських громадах для приведення їх до стандартів ЄС. Будуть проведені дослідження та розробка політичних документів для надання громадам конкретних рекомендацій. Жінки на семінарах отримають всебічні знання про процеси та стандарти вступу до ЄС, що дозволить їм краще розуміти та впроваджувати вимоги та переваги інтеграції до ЄС.

Посилення українсько-німецької співпраці в громадах:

Проєкт сприяє встановленню зв’язків між німецько-українськими містами-побратимами через онлайн-зустрічі, тематичні обговорення та навчальні поїздки. Ці заходи створюють платформи для діалогу та нетворкінгу з відповідними державними та недержавними установами для стійкої підтримки цілей проєкту.

Завдяки активностям проєкту «She Can-II» ми прагнемо створити умови, щоб жінки могли активно брати участь у формуванні своїх громад. Одночасно, зміцнюючи громадянське суспільство, ми підтримуємо Україну на її шляху до Європейського Союзу завдяки поширенню знань про інтеграцію до стандартів ЄС, зміцнюючи українсько-німецькі партнерства та запроваджуючи нове співробітництво в громадах з німецькими партнерами.

 

Проєкт виконується в партнерстві громадських організацій «Dialogue for Understanding e.V.» і Austausch e.V. (Німеччина) та ГО «Об’єднання «Агенція розвитку освітньої політики» і ГО «3,5 відсотків» (Україна) за грантової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

 

Контакти для комунікації за проєктом: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.