photo 2023 12 14 114 грудня відбувся заключний семінар за українсько-німецьким проєктом «Вона може - розширення прав і можливостей жінок в українських громадах», під час якого узагальнено здобутки та окреслено перспективи проєкту.

З привітальним словом звернулася проєктний менеджер D4U Нора Корте, яка підкреслила значущість об’єднання сил в зміцненні громадянського суспільства та плідний досвід українсько-німецького партнерства.

Людмила Паращенко, голова правління Агенції, координаторка проєкту в Україні ознайомила з кількісними та якісними результатами проєкту (Див. презентацію).

Вагомим здобутком є започатковане пряме партнерство між 5-ма громадами з України, які очолюють жінки, та з 5-ма муніціпалітетами в Німеччині. Зокрема,

Котельва, Полтавська область, голова громади Тетяна Корост – м. Цоссен

Красилів, Хмельницька область, голова громади Ніла Островська – м. Бенсхайм

Доброслав, Одеська область, голова громади Людмила Прокопечко – м. Бармштедт

Андрушівка, Житомирська область, голова громади Галина Білецька – м. Косфельд

Васильків, Київська область, голова громади Наталія Баласинович – м. Ратінген.

Визначною подією стала участь голів територіальних громад з Андрушівки, Доброслава, Котельви й Красилова в VI німецько-українській конференції муніципального партнерства, організованою Engagement Global.

20 представниць громадянського суспільства та політикинь пройшли навчання під час триденного семінару «Демократії потрібні жінки – успішні кроки в політику» в жовтні в Берліні. Після навчання учасниці семінару поширювали здобуті знання та ділилися досвідом з іншими жінками в своїх громадах та спільнотах.

Понад 350 учасниць в громадах взяли участь у просвітницьких заходах щодо підвищення активності та видимості жінок в громадському й політичному житті – це й круглі столи, дискусійні панелі, дебати тощо. Як це відбувалося в Андрушівській громаді розповіла голова Галина Білецька (Див. презентацію).

Започатковано окремий формат політичної просвіти для старшокласниць - політичний «День дівчат», який відбувся в закладах освіти 5 громад. Про досвід Красилівської громади розповіла голова Ніла Островська (Див. презентацію).

photo 2023 12 14 3Під час заключної зустрічі, модерацію якої здійснила Мануела Меллер (EAF), усі учасники мали змогу задати питання Клаудії Зоммер, яка є почесним послом з питань комунальної політики розвитку Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку. Вона детальніше поінфрмувала про можливості фінансування німецько-українських програм побратимства міст. Маріон Пранге, колишній мер м. Остріц розкрила аспекти співпраці між адміністрацією, політикою та громадянським суспільством, грунтуючись на своєму досвіді.

Висновок усіх учасників підсумкової зустрічі був одностайним - проєкт «Вона може!...» став вагомим внеском в забезпечення гендерної рівності та розширення прав жінок в українських громадах. Отримані результати свідчать про те, що спільні зусилля громадських організацій з України та Німеччини зміцнюють місцеву демократію і можуть значно підвищити мотивацію та активність жінок у суспільстві.

Проєкт виконується в партнерстві громадських організацій «Dialogue for Understanding e.V.» та «EAF. Diversity in Leadership» (Німеччина) та ГО «Об’єднання «Агенція розвитку освітньої політики» (Україна) за грантової підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.