Німецько-український проєкт для підтримки жінок у політиці та політичної просвіти молоді

Повномасштабна війна росії проти України сколихнула потужну хвилю громадянської активності та самоорганізації в українському суспільстві. Підтримка громадської та політичної активності жінок на місцевому рівні, а також захист від професійного вигорання в цьому процесі є вкрай важливими як для конкретної особистості, так і для швидкого подолання наслідків війни в громадах.

Проект "She can! Вона може – розширення прав і можливостей жінок в українських громадах " ставить на меті мотивувати, навчати та об'єднувати активних жінок в регіонах України для просування їхніх рівних прав у місцевому самоврядуванні, політиці та сталому співробітництві з громадянським суспільством і німецькими муніципалітетами.

Місцевим політикиням та активісткам громадських ініціатив з 5 регіонів України пропонуються конкретні можливості для подальшого навчання та налагодження зв'язків упродовж року німецько-українського партнерства та діяльності Школи політичного лідерства.

Проєкт "She can!" також закладе основу для німецько-української програми менторства з місцевими політикинями, жінками-мерами, лідерками громадянського суспільства.

Основні завдання:

1. Покращення співпраці між місцевими політикинями та жінками, активними в громадянському суспільстві, в подоланні наслідків війни через регіональну та міжнародну мережу партнерства.

Передбачається започаткування прямого партнерства між 5-ма муніціпалітетами з Німеччини та 5-ма з громадами з України, які очолюють жінки. Німецькі жінки-мери населених пунктів та українські жінки-голови громад розпочнуть пряме співробітництво за схемою міст-побратимів.

2. Підвищення кваліфікації та розширення прав і можливостей жінок.

320 жінок на політичних посадах у місцевому самоврядуванні та лідерок громадянського суспільства з 5-ти областей України пройдуть навчання за допомогою освітніх та тренінгових заходів.

3. Підвищення видимості жінок у місцевій політиці через публічні заходи та дебати.

Заплановані тематичні круглі столи за участі німецьких та українських експертів, лідерів громадянського суспільства, політикинь різного рівня.

Відкритий онлайн форум "Вона може!" забезпечить публічний діалог між усіма учасниками та учасницями проєкту й зацікавленими тематикою особами й інституціями.

4. Мотивація до місцевої політичної активності.

Передбачається, що в рамках Школи політичного лідерства пройдуть тематичні «Дні дівчат, зацікавлених політикою». Відбудуться зустрічі з місцевими політикинями та активістками, воркшопи для дівчат щодо формування лідерських навичок, ораторського мистецтва, особистого бренду тощо.

 

Проєкт виконується в партнерстві громадських організацій «Dialogue for Understanding e.V.» та «EAF. Diversity in Leadership» (Німеччина) та ГО «Об’єднання «Агенція розвитку освітньої політики» (Україна) за грантової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

 

Контакти для комунікації за проєктом: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.