Berlin seminar 1Таку назву мав дводенний семінар для лідерок громадянського суспільства та місцевих політикинь, який відбувся 19 та 20 жовтня у Берліні в рамках проєкту «She can! Вона може – розширення прав і можливостей жінок в українських громадах».

Для участі в семінарі були відібрані двадцять жінок-активісток з різних регіонів України, зокрема це й голови місцевих територіальних громад та їхні заступники, депутати обласних і міських рад, представниці громадських жіночих організацій та освітніх установ.

З учасницями зустрілася Катерина Гіпенко, другий секретар Посольства України у Федеративній Республіці Німеччина, яка зазначила, що наша країна більше не має «чоловічого обличчя». Гендерні зміни відбулися й в наслідок загарбницької війни росії проти України. Жінки активно беруть участь у всіх сферах суспільного життя, в т.ч. й політиці. Понад 50 відсотків місцевих рад зараз очолюють жінки. Вони докладають величезних зусиль для розвитку місцевих громад і наближення перемоги.

photo 2023 10 20 17 54 41Під час семінару учасниці обговорювали питання ролі жінок в суспільстві, моделювали шляхи зміцнення жіночого лідерства, шукали відповіді й на особисті питання, зокрема, як виглядати переконливішою, як спілкуватися зі ЗМІ, як підготуватися й дієво провести публічний захід. Програма тренінгу була підготовлена фахівцями «EAF. Diversity in Leadership» (Берлін, Німеччина).

Проєкт «She can! Вона може…» виконується Агенцією розвитку освітньої політики в партнерстві громадських організацій «Dialogue for Understanding e.V.» та «EAF. Diversity in Leadership» (Німеччина) за грантової підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.