Завдяки співпраці з Департаментом освіти Варшави нам вдалось скласти таку культурну програму, яка допомогла нашим учасницям тренінгу познайомитись з польською історичною спадщиною, а також відпочити та наповнитися ресурсом.
Після насиченої навчальної програми першого дня, учасниці вирушили на пішу екскурсію старим містом – історичним районом Варшави, центром якого служить Ринкова площа з ресторанами, кав'ярнями і магазинами, а навколишні вулиці багаті середньовічною архітектурою. Вражаюча історія відбудови старого міста Варшави після повного зруйнування під час Другої світової війни знайшла щирий відгук у серцях українок, адже нам так само доведеться відбудовувати українські міста після вражої навали!
Наприкінці дня під час урочистої вечері до команди учасниць приєднались представники Департаменту освіти міста Варшави та Посольства Німеччини в Польщі.
На другий день відбулася неймовірно цікава екскурсія до Королівського замку, яка справила велике враження на всіх присутніх. Воно й не дивно, бо цей замок є визначною пам'яткою історії та архітектури Польщі – спочатку він виконував функції резиденції династії Мазовецьких П'ястів, а від XVI століття став садибою володарів Першої Речі Посполитої: Короля і Сейму.
Програма третього дня включала в себе візит до Варшавського центру освітніх і суспільних інновацій. Нашим учасницям цікаво було дізнатися, яким чином відбувається підвищення кваліфікації вчителів у Варшаві та поговорити про те, які є спільні проблеми в українських і польських педагогів. Також варто згадати відвідини Музею Варшави! Сучасний, інтерактивний, різноманітний за наповненням - зразок поваги та любові до історії та міста.
Четвертий день включав у себе чудову екскурсію до королівського палацу у Віланові, однієї з найцінніших пам'яток польського бароко. Він був побудований для короля Яна III Собеського в кінці XVII століття, а в своїх колекціях палац містить велику кількість портретів, картин, скульптур та золотарства. Оточують палац чудові історичні парки та сади, якими також випала нагода прогулятися.
Культурно-освітня програма тренінгу залишила після себе незабутні враження - з упевненістю можемо сказати, що ці приємні моменти запам'ятаються надовго!
Детальніше ознайомитися з відгуками наших учасниць щодо тренінгу ви можете на нашій фейсбук сторінці "Травмапедагогіка для українських шкіл" – https://www.facebook.com/traumapedagogy