photo 2024 08 04 15 42 28З 21 по 27 липня 2024 р. у Варшаві успішно проведено третій тренінг для вчителів і практичних психологів «Травмо-інформована педагогіка: форми й методи роботи в українській школі». Участь взяли 30 освітянок, які представляли 15 освітніх закладів в з 9-ти областей України - Київської, Одеської, Миколаївської, Харківської, Рівненської, Волинської, Львівської, Чернігівської та Кіровоградської області.

Під час тренінгу вчителі отримали практичні інструменти для роботи з дітьми в стресових обставинах та травмуючих подіях, що дало можливість освітянам навчитися тренувати свою резільєнтність, відновлюватися після стресу, а головне – знання як навчити цьому учнів і своїх колег.

Перший день завжди проходить емоційно та зворушливо - так було і цього разу! Учасників привітали керівники громадських організацій, що виконують проєкт - Людмила Паращенко (Агенція розвитку освітньої політики) та Роман Ельснер (Dialogue for Understanding e.V.), а також представники Департаменту освіти міста Варшави - Мирослав Селятицький і Божена Глажевська. Педагоги з 15ти закладів загальної середньої освіти поділилися своїм досвідом роботи під час війни та очікуваннями від навчання. У другій половині дня був візит до WCIES - Варшавського центру освітніх і суспільних інновацій, де заступниця директора Сильвія Гжигожеська розповіла про систему підвищення кваліфікації вчителів Варшави та відповіла на багато запитань від наших учасниць, які цікавились системою освіти в Польщі. А потім була прогулянка чарівним старим містом Варшави!

Другий день був не менш насичений – було порушено важкі, але важливі теми. Учасниці розглядали травму та її ознаки, з'ясовували те, чим відрізняється травма від травмуючих подій, а також дізналися більше про прояви ПТСР. Увечері відбулася надихаюча екскурсія до Національного музею, де картини та витвори мистецтва епохи ренесансу і бароко дозволили отримати справжнє естетичне задоволення.

photo 2024 08 04 15 42 30Третій день також був сповнений подій – освітня програма надала можливість ознайомитися з основними засадами травмапедагогіки: травмо-чутливим ставленням до дитини, забезпеченням надійного емоційного зв’язку та наданням психологічної підтримки. Було проведено ігри на свіжому повітрі, які ще стануть у нагоді нашим учасницям для зняття стресу в їхній подальшій роботі з дітьми, а також було відвідано неймовірної краси Королівський замок - архітектурну та історичну пам'ятку Польщі, яка є однією з найважливіших королівських резиденцій в Європі. Особлива цінність – це зворушлива історія відбудови Королівського замку після його повного знищення під час Другої Світової війни.

Четвертий день видався надзвичайно теплим і ресурсним. Ранок почався з незабутнього візиту до королівського палацу у Вілянові та екскурсії, яка надала чудову можливість почути не тільки про історію самої споруди, а й про зворушливу історію кохання короля Яна ІІІ Собеського. Порушені цього дня теми були як завжди актуальними - наші учасниці детальніше ознайомилися з емоційною саморегуляцією та роботою з важкими емоціями, а також дізналися на практиці про майндфулнес та усвідомлений підхід при роботі з травмою.

Упродовж п’ятого дня було приділено увагу темі роботи з батьками та їх запитами — у зв'язку з такою кардинальною зміною очікувань батьків через початок воєнних дій, наші учасниці практикувалися в розмежовуванні власних зон відповідальності як вчителів. Культурна програма була не менш цікавою, ніж у минулі дні - сьогодні було відвідано музей Варшави, присвячений історії міста. Також було розглянуто тему розробки власних стратегій подальшої роботи вчителя, проведено емпатійне коло вдячності та підведені підсумки роботи. Впевнено можемо сказати, що тепер ще одна неймовірна група учасниць готова використовувати отримані знання та навички на практиці.

Дякуємо нашим німецьким партнерам Dialogue for Understanding e.V., Міністерству закордонних справ Німеччини та Департаменту освіти міста Варшава за нові можливості й організацію навчання. Дякуємо нашим учасницям за неймовірну атмосферу довіри, підтримки та шалену енергетику, яку ви можете спостерігати на фейсбук-сторінці проєкту «Травмапедагогіка для українських шкіл» https://www.facebook.com/traumapedagogy/