П’ять тижневих тренінгів у межах проєкту «Травмапедагогіка для українських шкіл» проведено з квітня по листопад 2024р. для 150 освітян з 75 закладів загальної середньої освіти з різних областей України. Важливо, що проведено тренінги у Варшаві, на безпечній території, що дозволило вчителям не лише спокійно навчатись, а також відновитися, поповнити свій власний психологічний ресурс завдяки освітньо-культурній програмі.
Наведемо статистичні дані щодо географічного охоплення проєктом 17 областей і зазначимо кількість закладів освіти, які взяли участь у проєкті з кожної області: Волинська область – 3; Донецька область – 1; Дніпропетровська область – 10; Житомирська область – 2; Запорізька область – 9; Івано-Франківська область – 4; Київська область – 9; Кіровоградська область – 1; Львівська область – 2; Київ – 2; Миколаївська область – 4; Одеська область – 9; Полтавська область – 2; Рівненська область – 2; Харківська область – 11; Хмельницька область – 1; Черкаська область – 2; Чернігівська область – 1. Критеріями відбору закладів освіти для участі проєкті були: розташування близько до лінії фронту; заклади, які постраждали під час тимчасової окупації або були пошкоджені; заклади освіти, де навчається велика кількість дітей ВПО.
Після всіх п’яти тренінгів ми проводили анкету зворотного зв’язку і наведемо кілька важливих даних: 98% учасниць зазначили, що після тренінгу їх психо-емоційний стан покращився. Учасниці відмітили теми тренінгу, які були для них особливо важливими та корисними: ресурсний стан вчителя та розвиток його резильєнтності – 96%, взаємодія з дитиною в травмі – 91%, робота з емоціями – 87%, телесні практики та майндфулнес – 84%, робота з батьками – 81%.
Вчителі отримали сертифікати підвищення кваліфікації, а заклади освіти – набори методичних і ресурсних матеріалів для роботи з дітьми. Приємно бачити, що отримані знання та методичні матеріали наші учасниці вже активно використовують у своїй роботі з дітьми та колегами. Можемо впевнено сказати, що сформована ціла спільнота травма-інформованих педагогів в Україні.
За подальшою діяльністю наших учасниць та їхнім упровадженням отриманого досвіду в практичну діяльність є можливість слідкувати на фейсбук сторінці нашого проєкту https://www.facebook.com/traumapedagogy/