photo 2022 06 27 15 22 35Запрошуємо всіх приєднатися до важливої події!
З нагоди Дня Конституції Освітній центр Верховної Ради України запрошує взяти участь у Всеукраїнському Open Quiz: «Конституційна ніч в Парламенті».

Ухвалення Конституції – визначна подія для України! Цей документ закріпив правові засади Незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність.

Питання вікторини відкриватимуть учасникам таємниці державотворення, конституційного процесу та тієї самої ночі з 27 на 28 червня 1996 року, коли було ухвалено Основний закон України.

На учасників квізу чекає багато сюрпризів! А п’ятеро переможців отримають пам’ятні подарунки від Освітнього центру та Верховної Ради України.

Коли? 28.06.2022
Початок о 14:00
Де? Пряма трансляція на: YouTube Освітнього центру
Як потрапити? Зареєструватися за посиланням

Захід проводиться за підтримки Програми USAID «РАДА: наступне покоління», ініціативи «Посли європейської молоді» від програми «EU NEIGHBOURS east», Малої академії наук України, ГО «Агенція розвитку освітньої політики».

РАДА: наступне покоління1 жовтня 2021 р. розпочала свою діяльність нова Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Рада: наступне покоління» (RANG) .  Агенція розвитку освітньої політики стала ключовим  партнером  програми з впровадження громадянської парламентської освіти в школах України.

Загальна мета Програми: просувати реформи «наступного покоління», які допоможуть Верховній Раді України стати сучасною та ефективною інституцією для демократичного розвитку України.

Діяльність програми буде сконцентровано на реалізації трьох головних цілей:

  1. Покращити залучення виборців до законодавчого процесу та взаємодію й комунікацію між народними депутатами та виборцями.
  2. Посилити законодавчу та аналітичну спроможність Верховної Ради України.
  3. Впровадити технологічні та інноваційні рішення у роботу парламенту — «цифрова трансформація» Верховної Ради України.

Пропонуємо до вільного скачування і використання посібника за цим посиланням.

DRA Participation UkrainianМетодичний посібник підготовлений у межах міжнародного проєкту «Ми можемо більше! — Для активної громадянської участі молоді в Східній Європі», що реалізовувався під егідою німецької громадської організації DRA нашою організацією у співпраці з низкою партнерів, зокрема – в Україні, Грузії та Вірменії у 2019–2020 роках.

Навчання демократії та формування у дітей і молоді громадянських компетентностей є одним із ключових завдань сучасної освіти, успіх якого залежить від ефективного використання синергії можливостей формальної, неформальної та інформальної громадянської освіти.

Посібник створила міжнародна команда експертів і практиків у сфері громадянської освіти: Марія Гриньова (Україна), Вальдемар Штанге (Німеччина), Цира Тавшавадзе (Грузія), Альона Попова (Україна). Вони зібрали основні теоретичні підходи щодо партисипації та запропонували приклади практичного застосування методів участі дітей і молоді в ухваленні рішень, процесах та проєктах.

21042928 квітня 2021 р. відбулася національна онлайн дискусія щодо впровадження громадянської парламентської просвіти в Україні, під час якої було презентовано результати відповідного соціологічного опитування освітян і школярів, що здійснювала Агенція розвитку освітньої політики. Повний Аналітичний звіт про стан впровадження громадянської парламентської освіти розміщено в розділі Наші дослідження на цьому сайті. А як відбувалася презентація, детальніше можна ознайомитися з цієї новини: https://www.rada.gov.ua/news/Novyny/207828.html

 

mzosh1 1Ідея громадянської парламентської освіти об’єднала учнів і вчителів Рідної школи. Спочатку був захоплюючий старт педагогів: Ганни Строїнової, заступниці директора школи з виховної роботи, учительки історії, й Ольги Семків, учительки початкових класів, на онлайн тренінгу «Уроки парламентаризму» у рамках проєкту «Створення мережі інтерактивних парламентських просвітницьких осередків для учнів молодшої та середньої школи», що реалізується громадською організацією «Об’єднання «Агенція розвитку освітньої політики» в межах Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа. А далі – презентація проєкту, проведення практичних вправ на різдвяних та весняних педагогічних вакаціях для учителів школи, проведення уроку парламентаризму для учнів початкової школи «Мій парламент: розумію та впливаю» та імітаційної гри «Ми - законотворці» для учнів школи ІІ-ІІІ ступенів, квестів «Віртуальна екскурсія до Верховної Ради України», презентація проєкту та безпосередньо посібника «Мій парламент: розумію та впливаю» для учителів історії та заступників директорів шкіл з виховної роботи міста Миколаєва. Результатом спільної діяльності стали нові знання, вміння та гарні емоції!

ripkyПарламентська просвіта громадян є важливим компонентом системи сучасного суспільства. Визначальним чинником і передумовою демократичних перетворень у суспільстві є зміна способу мислення людей, ціннісних орієнтацій. Для підвищення парламентської просвіти в нашому регіоні ми стали учасниками проєкту «Розширення мережі інтерактивних парламентських просвітницьких осередків для учнів молодшої та середньої школи». 

2 29 04 21В рамках реалізації проєкту «Розширення мережі інтерактивних парламентських просвітницьких осередків для учнів молодшої та середньої школи» 28 квітня відбулася завершальна зустріч, під час якої були підведені підсумки реалізації проєкту та вручення сертифікатів координаторам.

Проєкт реалізовувася ГО «Об’єднання «Агенція розвитку освітньої політики» в рамках Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа, протягом листопада 2020 - квітня 2021 рр. За підтримки проєкту було створено 10 нових осередків на базі шкіл і позашкільних закладів освіти, які активно займаються громадянським вихованням дітей через неформальну освіту. Географічно мережа охоплює схід, захід, південь і центр країни.

Go to top