Наші проєкти

Парламентська просвіта
She can! Вона може – розширення прав і можливостей жінок в українських громадах
Травмапедагогіка
EORE. Мінна безпека

Завершується громадське обговорення Державного стандарту профільної середньої освіти, до якого долучилися, крім експертів нашої Агенції, різноманітні громадські фахові об’єднання, наукові інституції, заклади освіти, що опікуються розвитком загальної середньої освіти.

Усі учасники обговорення загалом підтримують змістовну наступність між державними стандартами всіх трьох рівнів повної загальної середньої освіти та компетентнісний підхід до навчання. Ми підтримуємо прагнення розробників проекту закласти можливості для формування індивідуальних освітніх траєкторій здобувачів освіти в залежності від власних інтересів та здібностей, потреб та прагнень, свободи вибору профілю, навчальних предметів (інтегрованих курсів), закладів освіти. Водночас заклади освіти зможуть сформувати якнайкращу пропозицію для учнів залежно від своїх можливостей.

Але особливу увагу розробників проекту стандарту маємо звернути на те, що для рівня профільної середньої освіти можливостей для вибору при побудові індивідуальних освітніх траєкторій та формуванні освітніх програм закладів освіти поки що вкрай недостатня!

За підсумками обговорень проекту сформовані певні зауваження та пропозиції, які викладені тут .

col 29 11 23Парламентські уроки від Освітнього центру ВРУ відбулися в Острозькому ліцеї №2, який входить до мережі центрів парламентської просвіти на базі закладів освіти, та в Острозькому ліцеї №1.

Школярі з з великою цікавістю дізнавалися про історію парламентаризму, Український Парламент, його функції, повноваження та діяльність під час воєнного стану. Уроки пройшли інтерактивно, змістовно й пізнавально.

Освітній центр ВРУ продовжує проводити виїзні уроки в регіонах України, а отже учасникам парламентської мережі варто скористатися можливістю й запросити його в свої заклади освіти.

poster oseredkiОсновна мета діяльності просвітницьких парламентських осередків полягає у здійсненні освітніх заходів для підвищенні рівня обізнаності школярів про парламентаризм, роль і функції Верховної Ради України й народних депутатів і формування громадянської компетентності учнів початкової, базової і старшої школи.

Ще одним завданням є поширення використання та інтеграція в освітні програми закладів освіти методичних і дидактичних напрацювань з громадянської парламентської просвіти. Упродовж цього навчального року 135 учителів і членів адміністрації закладів пройшли навчання з методики викладання курсу та підвищили кваліфікацію щодо форм і методів здійснення парламентської просвіти на всіх рівнях шкільної освіти та позашкілля.

А в наступному 2023-2024 н.р. в осередках буде впроваджуватися в освітній процес курс за вибором з основ парламентаризму та представницької демократії «Наш парламент: досліджуємо, розуміємо, впливаємо».

Діяльність Всеукраїнської мережі осередків парламентської просвіти на базі закладів освіти підтримується в рамках Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Рада: наступне покоління» (RANG), що виконується ГО «Інтерньюз-Україна» в партнерстві з ГО «Об’єднання «Агенція розвитку освітньої політики».

photo 2023 05 30 15 12 35На форумі громадянського суспільства «Обриси майбутнього: перемога, відновлення та модернізація України» 30 травня 2023 р. було представлено діяльність Агенції щодо впровадження парламентської просвіти в системі шкільної освіти. Форум організовано ІСАР ЄДНАННЯ.

Відвідувачі ознайомилися з головними завданнями парламентської просвіти для дітей та молоді, дізналися про створення навчально-методичного забезпечення для навчання основам представницької демократії і парламентаризму в закладах освіти та позашкільних центрах. А також взяли участь в інтерактивних вправах і перевірили власні знання про парламентаризм та діяльність Верховної Ради України.

Мережа осередків парламентської просвіти на базі закладів освіти успішно працює та розширюється завдяки підтримці Програми USAID «РАДА: наступне покоління», що впроваджується ГО «Інтерньюз-Україна».

Роман Грищук, народний депутат України ІХ скликання4 квітня Роман Грищук, народний депутат України ІХ скликання, член Комітету з питань освіти, науки та інновацій завітав до Київського ліцею бізнесу та провів урок парламентської просвіти для старшокласників.

Тема уроку зацікавила учнів одразу, тому й обговорення пройшло активно та плідно. Почути з перших вуст про народовладдя, про те, як твориться освітня політика в сучасних умовах, як приймалася модель вступу до закладів вищої освіти в 2023 р. було корисно й цікаво всім.

Народний депутат був приємно здивований обізнаністю й відкритістю ліцеїстів, їхніми змістовними питаннями, зокрема про законотворчу роботу Комітету та ВРУ загалом, про шкільне волонтерство, окремі правові засади військового волонтерства, навіть про модель 12- річної освіти та її перспективні переваги.

Урок парламентаризму від народного депутата Романа ГрищукаНевимушена атмосфера зустрічі сприяла проведенню конструктивного діалогу, який місцями переходив у палку дискусію. Ліцеїсти щиро подякували Роману Грищуку за мотиваційну зустріч і активну громадянську позицію.

Київський ліцей бізнесу є пілотним осередком Всеукраїнської мережі парламентської просвіти на базі закладів освіти, яка започаткована Агенцією розвитку освітньої політики й розвивається за підтримки Програми USAID РАДА: наступне покоління.

Координатор осередку Помінчук В.І, вчитель історії та громадянської освіти спільно з освітянами та ліцеїстами активно ініціюють ті впроваджують партисипативні проєкти для дітей і молоді, зокрема восени минулого року було проведено Всеукраїнську онлайн Школу парламентаризму для школярів.

photo 2023 03 21 10 12 2927 годин лекцій та практичних занять в онлайн форматі!
Майже 1000 учасників та учасниць!
Сотні виданих сертифікатів!
Та неймовірна кількість позитивних відгуків від вас!

Три цикли семінарів-тренінгів з методики викладання курсу «Наш парламент: досліджуємо, розуміємо, впливаємо» для вчителів початкової , базової та старшої школи провели співавторки курсу та експертки Агенції розвитку освітньої політики спільно з працівниками Освітнього центру Верховної Ради України.

Завдяки курсу з громадянської парламентської просвіти наші учасники:

  • Отримали методичні рекомендації щодо викладання курсу;
  • Навчилися практично опрацювати можливості адаптації курсу до онлайн-формату навчання;
  • Поглибили знання з освіти для демократичного громадянства, громадянської, парламентської просвіти;
  • Навчилися формувати цілісне уявлення дітей щодо теоретичних та практичних засад парламентської діяльності!

Навчання освітян проходили за підтримки Програми USAID РАДА: наступне покоління.

photo 2023 03 13 16 55 19112 учителів України школи успішно завершили підвищення кваліфікації за програмою семінару-тренінгу для науково-педагогічних та педагогічних працівників «Наш парламент: досліджуємо, розуміємо, впливаємо».

Учителі пройшли другий цикл навчання з методики викладання парламентської просвіти та впровадження курсу за вибором «Наш парламент: досліджуємо, розуміємо, впливаємо», зокрема для учнів 8- 9 класів закладів загальної середньої освіти.

Навчання освітян здійснювалося ГО «Агенція розвитку освітньої політики» спільно з Освітнім центром Верховної Ради України.

Go to top