Обговорення питань правового й громадянського виховання, формування політичної обізнаності та свідомості проведено з ініціативи громадських організацій «Інститут права, політології та інформації», «Агенція розвитку освітньої політики» в співпраці з юридичним факультетом КНУ ім. Т.Шевченка та коледжу економіки, права та інформаційних технологій університету «КРОК».

У роботі круглого столу взяли участь директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров, Микола Ляхович, начальник відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України, заступник декана юридичного факультету КНУ ім. Т.Шевченка Олеся Отраднова, директор Коледжу економіки, права та інформаційних технологій Людмила Сумбаєва, керівники та представники молодіжних громадських організацій.

Марина Ставнійчук, голова правління громадського об'єднання «За демократію через право» виступила з доповіддю «Правова культура і свідомість молоді як фактор розвитку держави» викликала особливу зацікавленість як молодих учасників, так і досвідчених експертів у сфері освіти та молодіжної політики.

У виступах директора КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» Володимира Васинюка, юрисконсульта університету «КРОК» Аліни Гольцевої, студента КНУ ім. Т.Шевченка Андрія Матата презентувалися успішні проекти та практики позитивного формування правової, громадянської та політичної свідомості молоді як через систему неформальної освіти, так і діяльність громадських організацій. Людмила Паращенко, голова правління «Агенції розвитку освітньої політики» ознайомила з досвідом реалізації проекту «Менші 18: Ми можемо більше!» в партнерстві з DRA, Берлін та з особливостями формування мережі М18 для здійснення партиципативних проектів для дітей і молоді.

Директор Інституту права, політології та інформації Олександр Пижов, узагальнюючи дискусію й змістовий резонанс обговорень, зазначив тематику й перспективи подальших спільних дій.