Протягом 15-25 березня 2019 року проводилась Всеукраїнська імітаційна гра-моделювання президентських виборів «Я обираю Президента України!» для дітей та молоді, молодших 18-ти років. З великим ентузіазмом юні громадяни України – учасники гри опановували основи демократії, вчилися оцінювати політичні програми та працювати в команді для підготовки виборчих дільниць.

М18. Результати голосування за кандидатів в Президенти України

Вибори М18 відбулися в 15 областях України, зокрема це: Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Рівненська, Сумська, Харківська, Черкаська, Чернігівська області та місто Київ.

На 91-й імітованій виборчій дільниці проголосувало 13 353 (!) юних виборців.

Результати виборів Президента України відомі, а це означає, що можна розкрити імена 10-ти кандидатів, за кого голосували юні виборці М18.

Переміг кандидат в Президенти України Володимир Зеленський («В»), який набрав 22% (2778) голосів!

Наводимо результати голосування М18 відповідно до розподілу голосів – від більшої кількості до найменшої.

Кандидат в Президенти України Юрій Бойко («А») – 1551 голосів
Кандидат в Президенти України Ігор Смешко («З») – 1438 голосів
Кандидат в Президенти України Олег Ляшко («Д») – 1409 голосів
Кандидат в Президенти України Юлія Тимошенко («Б») – 1209 голосів
Кандидат в Президенти України Анатолій Гриценко («Г») – 1175 голосів
Кандидат в Президенти України Петро Порошенко («Ж») – 1148 голосів
Кандидат в Президенти України Олександр Шевченко («Є») – 859 голосів
Кандидат в Президенти України Євген Мураєв («Е») – 704 голосів
Кандидат в Президенти України Руслан Кошулинський («И») – 536 голосів

Решта бюлетенів виборців М18 визнана недійсними, що було відображено у Протоколах дільничних виборчих комісій.

Нагадуємо, що діти і молодь свій вибір робили не за іменем кандидата в Президенти. Дітям пропонувалось зробити свій вибір, орієнтуючись лише на зміст передвиборчих програм кандидатів у Президенти. Імена кандидатів у Президенти були приховані за літерами (Кандидат «А», Кандидат «Б» тощо). Вибір дітей і молоді співпав з вибором дорослих!

Для голосування на Виборах М18 ми взяли лише програми 10 кандидатів у Президенти, які мають найвищі рейтинги за дослідженнями електоральних уподобань українців, оскільки мета Виборів М18 – освітня і для вміння аналізувати та оцінювати політичні програми цього більше, ніж достатньо.

Аналіз політичних програм здійснювався за 5 основними напрямками. За основу взяті питання, розроблені незалежною громадською ініціативою Виборча Рада UA: роль Президента у конституційній моделі влади; стратегія зовнішньої політики України та методи її реалізації; стратегія безпеки та оборонної політики України; стратегія економічного розвитку України; гуманітарна політика. Юні виборці визначалися, яка програма є найбільш відповідною, з їхньої точи зору, для розвитку України, та обирали ту, що найбільше відповідає їхнім власним переконанням.

Дорослі роблять висновки, а діти і молодь М18 продовжують сьогодні грати в політику, щоб завтра політики не грали ними.

Дякуємо всім організаторам гри – освітянам, молодіжним працівникам, представникам громадських організацій та юним учасникам Виборів М18 за активну громадянську позицію і залученість! Разом ми можемо більше!