20 вчителів і директорів шкіл з Києва, Бучі та Ірпеня пройшли підвищення кваліфікації в рамках програми «Варшава для України: Психологічна підтримка вчителів» (seminarium „Rozwój umiejętności odporności nauczycieli na stres” w ramach „Warszawa dla Ukrainy: Wsparcie psychologiczne dla nauczycieli”) та отримали відповідні сертифікати.
Унікальну навчальну програму та незабутнє перебування українських освітян в столиці Польщі організувала команда Департаменту освіти Варшави під керівництвом директорки Джоанни Господарчик (Joanna Gospodarczyk) в співпраці з експертами Агенції розвитку освітньої політики.
Упродовж інтенсивного навчання 22-29 січня 2023 р. учасники опанували ефективні методики роботи з травмами та посттравматичними стресовими розладами, розвинули вміння моделювати і впроваджувати найбільш ефективні психологічно-педагогічні техніки та творчі заняття у роботі з дітьми для пониження рівнів тривожності, ознайомилися з організацією підтримки українських дітей-переселенців в освітніх закладах міста.
Висловлюємо вдячність тренерам за унікальну програму навчання та якісне підвищення кваліфікації українських освітян:
✔ Ewa Maksymowska – психологиня, тренерка ІІ ступеня Польської Психологічної Асоціації, директор Психолого-педагогічної клініки. Співавторка навчального посібника для освітян «Виховувати, навчаючи». Член/тренер Національної асоціації медіаторів. Тренерка з питань кризового втручання та вирішення конфліктів, керівниця групи кризового втручання Департаменту освіти м. Варшави.
✔ Małgorzata Minchberg – доктор спеціальної педагогіки, художниця, фахівець з мистецької освіти, аніматорка культури, авторка освітніх проектів, лауреатка Варшавської культурно-освітньої премії 2019 року за проект «Творчий учитель – креативний учень».
✔ Katarzyna Koszewska – психологиня (спеціальність: клінічна психологія та психологія здоров'я), , терапевт EMDR LEVEL I, LEVEL II (сертифікація PTT EMDR та EMDR EUROPE), кризова інтервенція - сертифікація PEN, супервізор - сертифікація MEN, тренер з особистісного розвитку - сертифікація CODN.
✔ Małgosia Jarnuszkiewicz - психотерапевтка, координатор групи втручання в Департаменті освіти м.Варшави. Тренерка «Школи для батьків та педагогів» та тренінгу заміни агресії. Експертка з підвищення кваліфікації Міністерства національної освіти. Директорка однієї з Варшавських психолого-педагогічних консультацій. Проводить педагогічну діагностику дітей та підлітків з педагогічними, емоційними та поведінковими труднощами; освітні консультації, психотерапевтичні зустрічі переважно для батьків та інтервенції в освітніх закладах.
✔ Bożena Głażewska-Rzeźnik – начальниця відділу в Департаменті освіти м. Варшава, Департамент підготовки вчителів, освітніх та європейських проектів.
✔ Ірина Іванюк – заступниця голови правління ГО «Об'єднання «Агенція розвитку освітньої політики», старший науковий співробітник Інституту цифровізації освіти Національної академії педагогічних наук України, кандидат педагогічних наук, координаторка освітніх проектів, співавторка посібників щодо резилієнс та психологічної допомоги школярам та освітянам.
Підвищення методичного та практичного рівнів професійної компетентності педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти сприятиме наданню кваліфікованої підтримки й першої допомоги всім здобувачам освіти в подоланні наслідків стресів і посттравматичних синдромів, отриманих під час війни.