Вебінар «Ефективні методики й інтерактивні форми громадянської парламентської просвіти для дітей і молоді»"23 квітня 2020 відбувся вебінар «Ефективні методики й інтерактивні форми громадянської парламентської просвіти для дітей і молоді» для координаторів пілотної мережі парламентських просвітницьких осередків на платформі ZOOM.

Вебінар розпочав цикл навчання вчителів-координаторів за проєктом «Створення мережі інтерактивних парламентських просвітницьких осередків для учнів молодшої та середньої школи». Як зазначила Людмила Паращенко, голова ГО «Агенція розвитку освітньої політики», основна мета діяльності таких осередків полягає у підвищенні рівня обізнаності школярів про парламентаризм, роль і функції Верховної Ради України й народних депутатів та формування громадянської компетентності учнів початкової, середньої та старшої школи. Для цього розробляється відповідні методики інтерактивних занять, навчальний посібник, плакати та експозиції. Проєкт є частиною Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.

Ігор Когут, директор Програми USAID РАДА поінформував про проектну діяльність на підтримку парламентської просвіти та навчання демократії молодого покоління, наголосив на необхідності розширення діалогу народних обранців з майбутніми виборцями, формуванню довіри до парламенту через його відкритість і зрозумілість школярам.

Ще одним завданням є поширення використання та інтеграція в освітні програми закладів освіти методичних і дидактичних напрацювань з громадянської парламентської просвіти, створених, зокрема, в Освітньому центрі Верховної Ради України. Марина Терещук, керівник ОЦ ВРУ висловила сподівання на широке залучення школярів до онлайн уроків, які зараз відбуваються за участі народних депутатів, та активне використання інформаційних матеріалів, що є у вільному доступі.

У онлайн зустрічі взяли участь вчителі й директори пілотних осередків, що створені в Виноградненській ЗОШ І-ІІІ ступенів Новокальчевської сільської ради ОТГ Березівського району Одеської області, Першій міській гімназії міста Черкаси, ЗОШ І-ІІІ ступенів №9 Покровської міської ради Донецької області, ЗОШ І-ІІ ступенів №4 Мирноградської міської ради Донецької області, Криворізькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №68, Житомирському обласному ліцеї-інтернаті для обдарованих дітей, а також представники Освітнього центру. Всього 29 учасників.

24.04.2020–28.04.2020 р. відбудеться навчання координаторів парламентських просвітницьких осередків на базі шкіл. Досвідчені експерти-практики в галузі громадянської освіти Гриньова Марія та Леся Юрчишин презентують інтерактивні методики парламентської просвіти та спільно з учасниками планують проведення онлайн уроку парламентаризму до 30-річчя Верховної Ради України.

Програма РАДА: https://www.facebook.com/radaprogram/
Фонд Східна Європа: https://www.facebook.com/eef.org.ua/