28 квітня 2020 року на платформі ZOOM відбувся завершальний модуль навчального вебінару «Ефективні методики й інтерактивні форми громадянської парламентської просвіти для дітей і молоді». Навчання проходило у рамках проєкту «Створення мережі інтерактивних парламентських просвітницьких осередків для учнів молодшої та середньої школи», який реалізується ГО «Агенція розвитку освітньої політики». Участь у навчанні взяли педагоги та керівники закладів освіти, в яких створені пілотні осередки: Виноградненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Новокальчевської сільської ради ОТГ Березівського району Одеської області, Першої міської гімназії міста Черкаси, ЗОШ І-ІІІ ступенів №9 Покровської міської ради Донецької області, ЗОШ І-ІІ ступенів №4 Мирноградської міської ради Донецької області, Криворізької ЗОШ І-ІІІ ступенів №68, Житомирського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей.
На початку вебінару Ірина Іванюк, заступник голови правління ГО "Об'єднання "Агенція розвитку освітньої політики", старший науковий співробітник Інституту інформаційних технологій і засобів навчання Національної академії педагогічних наук України, кандидат педагогічних наук, координаторка освітніх проектів, тренерка з питань громадянської освіти, модерування партисипативних проектів для дітей і молоді, проаналізувала на основі онлайн-опитування учасників результати навчання від участі у трьох практичних модулях, в ході яких були презентовані та опрацьовані навчально-методичні ресурси для проведення уроку парламентаризму, навчального квесту та вправ з громадянської парламентської просвіти дітей та молоді. До обговорення навчальних результатів долучилися тренери проекту Марія Гриньова та Леся Юрчишин.
Ключовим моментом вебінару стало планування діяльності осередків в умовах карантину. Після обговорення в групах, координатори освітніх осередків презентували спільне бачення проведення єдиного уроку парламентаризму в залежності від конкретних технічних умов та можливостей. В свою чергу керівники та тренери проекту висловили свою готовність надати необхідну технічну та методичну підтримку для проведення уроків парламентаризму.
Під час підведення підсумків навчального вебінару Людмила Паращенко, голова правління ГО "Об'єднання "Агенція розвитку освітньої політики", доктор наук з державного управління, керівниця, експертка та тренерка міжнародних проектів з навчання демократії, розвитку громадянських компетентностей, прартисипації дітей і молоді, вкотре наголосила на важливості освіти у розвитку демократії в Україні і висловила великі сподівання, що завдяки навчальній активності спільноти відповідального і вмотивованого вчительства, якими зокрема є учасники вебінару, юне покоління громадян буде в майбутньому спроможним творити позитивні зміни в нашій державі. В підтримку її сподівань висловилися учасники навчання під час проведення рефлексії і вручення сертифікатів, адже разом ми можемо більше!
Проєкт «Створення мережі інтерактивних парламентських просвітницьких осередків для учнів молодшої та середньої школи» є частиною Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.
Програма РАДА: https://www.facebook.com/radaprogram/
Фонд Східна Європа: https://www.facebook.com/eef.org.ua/