Завершилося навчання координаторів інтерактивних парламентських просвітницьких осередків 28 квітня 2020 року на платформі ZOOM відбувся завершальний модуль навчального вебінару «Ефективні методики й інтерактивні форми громадянської парламентської просвіти  для дітей і молоді». Навчання проходило у  рамках проєкту «Створення мережі інтерактивних парламентських просвітницьких осередків для учнів молодшої та середньої школи», який реалізується ГО «Агенція розвитку освітньої політики». Участь  у навчанні взяли педагоги та керівники закладів освіти, в яких створені пілотні осередки: Виноградненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Новокальчевської сільської ради ОТГ Березівського району Одеської області, Першої міської гімназії міста Черкаси, ЗОШ І-ІІІ ступенів №9 Покровської міської ради Донецької області, ЗОШ І-ІІ ступенів №4 Мирноградської міської ради Донецької області, Криворізької ЗОШ І-ІІІ ступенів №68, Житомирського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей.

На початку вебінару Ірина Іванюк проаналізувала на основі онлайн-опитування учасників  результати навчання від участі у трьох практичних модуляхНа початку вебінару Ірина Іванюк, заступник голови правління ГО "Об'єднання "Агенція розвитку освітньої політики", старший науковий співробітник Інституту інформаційних технологій і засобів навчання Національної академії педагогічних наук України, кандидат педагогічних наук, координаторка освітніх проектів, тренерка з питань громадянської освіти, модерування партисипативних проектів для дітей і молоді, проаналізувала на основі онлайн-опитування учасників  результати навчання від участі у трьох практичних модулях, в ході яких були презентовані та опрацьовані навчально-методичні ресурси для проведення уроку парламентаризму, навчального квесту та вправ з громадянської парламентської просвіти дітей та молоді. До обговорення навчальних результатів долучилися тренери проекту Марія Гриньова та Леся Юрчишин.

Ключовим моментом вебінару стало планування діяльності осередків в умовах карантину. Після обговорення в групах, координатори освітніх осередків презентували спільне бачення проведення єдиного уроку парламентаризму в залежності від конкретних технічних умов та можливостей. В свою чергу керівники та тренери проекту висловили свою готовність надати необхідну технічну та методичну підтримку для проведення уроків парламентаризму.

Ключовим моментом вебінару стало планування діяльності осередків в умовах карантину. Під час підведення підсумків навчального вебінару Людмила Паращенко, голова правління ГО "Об'єднання "Агенція розвитку освітньої політики", доктор наук з державного управління, керівниця, експертка  та тренерка міжнародних проектів з навчання демократії, розвитку громадянських компетентностей, прартисипації дітей і молоді, вкотре  наголосила на важливості освіти у розвитку демократії в Україні і висловила великі сподівання, що завдяки  навчальній активності спільноти відповідального і вмотивованого вчительства, якими зокрема є учасники вебінару,  юне покоління громадян буде  в майбутньому спроможним творити позитивні зміни в нашій державі. В підтримку її сподівань висловилися учасники навчання під час проведення рефлексії і вручення сертифікатів, адже разом ми можемо більше!

Проєкт «Створення мережі інтерактивних парламентських просвітницьких осередків для учнів молодшої та середньої школи» є частиною Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.

Програма РАДА: https://www.facebook.com/radaprogram/
Фонд Східна Європа: https://www.facebook.com/eef.org.ua/