Завершилося навчання освітян у міжнародному освітньому проєкті «Ми можемо більше! Для активної громадянської участі молоді в Східній Європі», що впроваджувався ГО «Об’єднання «Агенція розвитку освітньої політики» (Україна) та ГО DRA (Німеччина) за підтримки МЗС Німеччини. Навчання включало в себе три тренінги за навчальною програмою «Громадянська партисипація дітей та молоді» (Програма підвищення кваліфікації). У рамках програми підвищили свою кваліфікацію та набули навичок модераторів 22 педагогічних працівника з Донецької та Одеської областей. Навчання сприяло підвищенню обізнаності педагогів у сфері участі дітей та молоді як складової системи демократичного врядування у школі та громаді й розвитку дитячої та молодіжної політики на місцевому рівні.

 

Проєкт реалізовувався з метою навчання педагогів модерувати планування, організацію та реалізацію партиспативних проєктів дітей та молоді з використанням інтерактивних методів партисипативного проєктування й впровадження громадянської освіти в освітній простір Нової української школи задля формування громадянської компетентності у школярів на практиці.

Не зважаючи на ряд викликів, які постали перед нами у зв’язку з пандемією COVID-19, успішне навчання модераторів партиспативних проєктів дітей та молоді стало спільною перемогою у сприянні розвитку участі дітей та молоді на місцевому рівні і значимим внеском в оновлення підходів до здійснення громадянської освіти. Ми пишаємось, що третина від ініційованих проектів вже реалізована, а решту всі учасники збираються завершити протягом осені.

Ключовим меседжем учасників  учнівських ініціативних груп, які за підтримки модераторів на місцях реалізовували партисипативні проєкти, стало прагнення донести думку про те, що учнівська молодь хоче бути почутою й завдяки підтримці дорослих М18 можуть більше!