В рамках всеукраїнського проєкту «Розширення мережі інтерактивних парламентських просвітницьких осередків для учнів молодшої та середньої школи» протягом 22-23 грудня було продовжено навчання співробітників закладів шкільної та позашкільної совіти, які долучилися до проєкту.
Проєкт реалізується ГО «Об’єднання «Агенція розвитку освітньої політики» в рамках Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.
Навчальний вебінар «Ефективні методики й інтерактивні форми громадянської парламентської просвіти для дітей і молоді» проводився на платформі ZOOM та включав у себе серію модулів, під час яких був опрацьований конструктор вправ для уроків парламентаризму учнів початкової, середньої та старшої школи. Запропоновані розробки грунтуються на на засадах компетентнісного підходу та конструктивістського навчання, що широко використовуються в освіті для демократичного громадянства та освіті з прав людини.
Тренери проєкту Леся Юрчишин та Марія Гриньова ознайомили учасників із можливостями використання навчальних ресурсів в онлайн та офлайн форматах, а також окреслили шляхи адаптації запропонованих вправ до використання як під час викладання певних предметів, так і у позакласній діяльності. Особливістю запропонованих навчальних ресурсів є їхня релевантність та автентичність по відношенню до учнів, а також модульність структури вправ, що дозволяє учителям сконструювати власне заняття для поглиблення окремих аспектів теми парламентаризму.
Під час завершального модуля Людмила Паращенко, голова ГО «Агенція розвитку освітньої політики», привітала учасників з успішним завершенням навчання, висловила подяку закладам освіти за вмотивованість до здійснення громадянської освіти з використанням сучасних активних технологій та форм навчання, а також окреслила подальші етапи реалізації проєкту.
Тож, невдовзі на наших М18 чекають уроки парламентаризму, навчальні квести та інші активності з громадянської парламентської просвіти дітей та молоді, які сприятимуть формуванню в них активної громадянської позиції та компетентностей, необхідних для ефективної участі у житті громади та держави.