Парламентська просвіта в школах6 квітня 2021 відбувся онлайн колоквіум з освітянами Львівщини в рамках Днів парламенту в регіоні, організований Освітнім Центром Верховної Ради України у партнерстві з ГО «Агенція розвитку освітнього політики».

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк, відкриваючи зустріч, наголосила на актуальності й важливості громадянської парламентської просвіти для учнівства та зазначила, що в парламенті готується до прийняття комплексна програма з цього напрямку. Привітали учасників також директор Програми USAID РАДА Ігор Когут та координаторка з громадянської просвіти цієї програми Марина Терещук.

Парламентська просвіта в школахПонад 100 учасників колоквіуму дізналися про успішну роботу освітян в рамках проєкту «Розширення мережі парламентських просвітницьких осередків для учнів», що реалізується нашою Агенцію за підтримки Програми USAID РАДА та Фонду Східна Європа. Людмила Паращенко, голова правління Агенції презентувала дієві формати впровадження парламентської просвіти в школах завдяки розробленому в проєкті навчально-методичному забезпеченню (посібник «Мій Парламент: розумію і впливаю», інформаційні плакати й банери «Верховна Рада України відкрита для дітей»), що дозволяє проводити змістовін інтерактивні уроки й позакласні заходи для учнів всіх вікових категорій.

Координатори парламентських просвітницьких осередків на базі шкіл Лариса Василишин, директор Львівської української гуманітарної гімназії ім. Олени Степанів з поглибленим вивченням українознавства та англійської мови та вчителька історії цієї гімназії Зінаїда Митрик представили досвід роботи щодо впровадження парламентської просвіти через інтеграцію з предметним навчанням на уроках історії та правознавства, моделювання участі у виборчому процесі під час гри «Парламенти країн світу».

Парламентська просвіта в школахМарія Іванова, директор Дубенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 та Олеся Сімак, педагог-організатор школи підготували змістовний відеофільм про охоплення парламентською просвітою всіх учнів завдяки класній та позакласній діяльності. Понад 900 учнів школи брали участь в уроках парламентаризму, квестах та іграх відповідної тематики. Переглянути відео можна за посиланням - https://youtu.be/uMJlg25qbw4

В онлайн-колоквіумі взяли участь вчителі з мережі параламентських осередків на базі шкіл, які наразі працюють в 16 населених пунктах. Громадянська парламентська просвіта впевнено впроваджується в освітній процес українських закладів освіти.

 

Заходи здійснюються за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Рада: наступне покоління» (RANG), що виконується ГО «Інтерньюз-Україна» в партнерстві з ГО «Об’єднання «Агенція розвитку освітньої політики».