2 29 04 21В рамках реалізації проєкту «Розширення мережі інтерактивних парламентських просвітницьких осередків для учнів молодшої та середньої школи» 28 квітня відбулася завершальна зустріч, під час якої були підведені підсумки реалізації проєкту та вручення сертифікатів координаторам.

Проєкт реалізовувася ГО «Об’єднання «Агенція розвитку освітньої політики» в рамках Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа, протягом листопада 2020 - квітня 2021 рр. За підтримки проєкту було створено 10 нових осередків на базі шкіл і позашкільних закладів освіти, які активно займаються громадянським вихованням дітей через неформальну освіту. Географічно мережа охоплює схід, захід, південь і центр країни.

 

4 29 04 21Статус парламентських просвітницьких осередків для учнів молодшої та середньої школи набули:

  • Дубенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6, Рівненська обл.
  • Тернопільський НВК «Школа-ліцей №6 ім. Н.Яремчука»
  • Палац дитячої та юнацької творчості Мелітопольської міської ради Запорізької області
  • Ріпкинська гімназія імені Софії Русової Ріпкинської ради Чернігівської області
  • Львівська українська гуманітарна гімназія ім. Олени Степанів з поглибленим вивченням українознавства та англійської мови
  • Лозівський навчально-виховний комплекс №10 "Загальноосвітній навчальний заклад - дошкільний навчальний заклад" Лозівської міської ради Харківської області
  • Комунальний заклад "Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів села Великий Митник" Хмельницької районної ради Вінницької області
  • Миколаївська ЗОШ №1 імені Олега Ольжича Миколаївської міської ради
  • Харківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 Харківської міської ради Харківської області
  • Одеський ліцей №9 Одеської міської ради Одеської області

1 29 04 21В ході проєкту 25 педагогічних працівників з цих закладів пройшли навчання щодо форм і методів впровадження громадянської парламентської просвіти, отримали навчально-методичний пакет «Мій Парламент: розумію і впливаю», розробленй нашими експертами, та успішно апробували інтерактивні методики в роботі з учнівством. Було проведено 178 парламентських уроків , в яких взяли участь понад 3000 учнів початкової, базової та старшої школи.

Під час зустрічі Людмила Паращенко, голова ГО «Агенція розвитку освітньої політики», доктор наук з державного управління, керівник проєкту, привітала учасників з успішним завершенням навчання, висловила подяку закладам освіти за вмотивованість до здійснення громадянської освіти з використанням сучасних активних технологій та форм навчання, а також відмітила, що налагодження сталих партнерств між учасниками проєкту матиме своє продовження у низці освітніх активностей Мережі М18.

3 29 04 21Експерти та тренери проєкту - Ірина Іванюк, заступник голови правління ГО "Об'єднання "Агенція розвитку освітньої політики", старший науковий співробітник Інституту інформаційних технологій і засобів навчання АПН України, кандидат педагогічних наук, Леся Юрчишин, учитель історії, правознавства і громадянської освіти в Новопечерській школі міста Києва,  фіналістка Global Teacher Prize Ukraine 2020 у номінації «Вчитель громадянської освіти»,  Марія Гриньова, методист науково-методичної лабораторії соціального партнерства та міжнародної діяльності кафедри освітньої політики КЗВО "Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради", - долучилися до обговорення результатів проєкту і висловили щире захоплення тим, як у складних умовах карантинних обмежень відбувалася імплементація навчально-методичних ресурсів, та тим, як відповідально, творчо координатори поставилися до організації діяльності просвітницьких осередків.

5 29 04 21Координатори осередків поділилися своїми здобутками у роботі з учнями та педагогами, обговорили виклики, більшість із яких їм успішно вдалося подолати, зокрема, і завдяки підтримці керівників закладів освіти та  управлінь освіти, обмінялися враженнями від участі у проєкті та окреслили плани на майбутнє. А у планах і надалі практикувати впровадження парламентської просвіти у своїх закладах освіти та  працювати над поширенням досвіду впровадження громадянської парламентської просвіти, адже результати всеукраїнського дослідження підвередили актуальність  та важливість нашої спільної справи для розвитку громадянських компетентностей учнівської молоді, поглиблення їхньої обізнаності у сфері парламентаризму та формування свідомого ставлення до участі у політичному житті країни.

Заходи здійснюються за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Рада: наступне покоління» (RANG), що виконується ГО «Інтерньюз-Україна» в партнерстві з ГО «Об’єднання «Агенція розвитку освітньої політики».